St0
From Atariki
Wersja z dnia 13:26, 19 sie 2025 Kaz (Dyskusja | wkład) (dodane gry do listy gier) ← Previous diff |
Wersja z dnia 14:05, 1 wrz 2025 Kaz (Dyskusja | wkład) Next diff → |
||
Linia 5: | Linia 5: | ||
* Dan Cotec | * Dan Cotec | ||
* Dan Cotec 2 | * Dan Cotec 2 | ||
- | * Double Dupp czyli Czary Harrisona | + | * Double Dupp czyli Czary Harrisona (na podstawie ekperymentalnego i niedokończonego programu kolegi/sąsiada Artura Lesiewicza, dokończony po jego śmierci) |
* Droga 124 (Dr.124) | * Droga 124 (Dr.124) | ||
* Elbląg-2006 | * Elbląg-2006 |
Wersja z dnia 14:05, 1 wrz 2025
Tomasz "st0" Rogacewicz. Pochodzi z Elbląga. W końcówce lat 80. programował w Basicu na Atari, głównie gry, takie jak:
- Blokada
- Crazy Space
- Dan Cotec
- Dan Cotec 2
- Double Dupp czyli Czary Harrisona (na podstawie ekperymentalnego i niedokończonego programu kolegi/sąsiada Artura Lesiewicza, dokończony po jego śmierci)
- Droga 124 (Dr.124)
- Elbląg-2006
- Fun at the Sea
- Hitlerowcy na wakacjach II
- Imperium
- Kanonier Tytus
- Krwawy sport
- Mysz & Kot
- Old Knight
- Okręt
- Operation Scorpion
- Ostatni lot "Ognistego Gustawa"
- Pająki
- PO-2
- Raid over Commodore
- Robomilicjant
- Robot R-29 (opublikowana w piśmie "Moje Atari 5", 3/1991)
- Space Wars
- Speed Buuble!
- W potrzasku
- Teleman
- The T-Type
- The T-Type II
- The Dark Side of the Earth
- Zamek z...
Potem posiadacz Amigi i twórca gier na tę platformę, obecnie programista na PC. Stworzył m.in. ceniony symulator tramwaju Konstal 105Na pod nazwą "ATS - Advanced Tram Simulator - 105Na". Współzałożyciel z bratem Pawłem "Rolpho" Rogacewiczem grupy Deck6 (inne nazwy: D6, D6 Team), z którym realizował projekty demoscenowe, growe i inne. Uczestnik kilku zlotów atarowskich. Udzielił wywiadu Bartłomiejowi Klusce w 2015 roku, co zaowocowało artykułem "Robot w labiryncie" w piśmie "Pixel" 11/2015. Na zdjęciu po lewej St0, obok Piotr "Liroy" Marzec, wówczas raper, a potem polityk, który w 2014 roku był obecny na atarowskim zlocie demoscenowym Silly Venture 2014: